Hotel Karpacz Zaprasza
Karpacz Hotel Halny, spa w Karpaczu
Hotele Karpacz
Hotel Karpacz Spa - Hotel
Hotel Karpacz Spa - Pokoje
Hotel Karpacz Spa - Spa
Hotel Karpacz Spa - Oferta
Hotel Karpacz Spa - Cennik
Hotel Karpacz Spa - Galeria
Hotel Karpacz Spa - Atrakcje
Hotel Karpacz Spa - Księga gości
Hotel Karpacz Spa - Kontakt
Karpacz Hotel Halny, spa w Karpaczu
hotele Karpacz
Karpacz hotele
Karpacz spa
spa Karpacz
sylwester KarkonoszeKarpacz Hotel Halny Spa - Rezerwuj
Hotele Karpacz
Hotele Karpacz
Karpacz Hotel Halny, spa w Karpaczu
Karpacz Hotel Halny, spa w Karpaczu

Jesień w Karkonoszach. Hotele Karpacz przypominają o bezpieczeństwie w górach.

Wybierając się w góry należy pamiętać, że już w jesiennym październiku zdarzają się przymrozki czy też pierwsze opady śniegu w wysokich partiach i dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie nawet przed krótką wędrówką.

Jesienna pogoda bywa nieprzewidywalna, więc zwróćmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo.

Najważniejsze jest, aby w dniu wyprawy dokładnie sprawdzić prognozę pogody – obserwujmy niebo. Widząc na niebie oznaki, które mogą świadczyć o zmianie pogody – zrezygnujmy tego dnia z górskich wycieczek. Nie są nam potrzebne urazy i stres, bo przecież to czas naszego wypoczynku.

Stosownie do pogody wybierajmy też trasę wycieczki i zapoznajmy się z nią dobrze przeglądając mapę.

Pamiętajmy o górskim obuwiu za kostkę (obuwie sportowe znanych marek to lekkomyślny pomysł, który może się źle skończyć), nieprzemakalną kurtkę i najlepiej dodatkowe zabezpieczenie w postaci peleryny foliowej (możemy ją kupić w większości sklepów i sklepików w Karpaczu). Zadbajmy również o to, aby ubrać się warstwowo – w ten sposób będzie nam cieplej, a jeśli wchodząc na Śnieżkę zrobi się nam gorąco to możemy przecież zrezygnować np. z bluzy którą mamy pod kurtką. Koniecznie weźmy ze sobą rękawiczki, szalik i czapkę – to nie żart, bo wychodząc z hotelu może nam się wydawać, że jest ciepło, ale wraz z wysokością temperatura powietrza spada, dlatego bądźmy na to przygotowani. W plecaku przydadzą się także: apteczka (to absolutny nr 1 na liście), mapa, termos z gorącą herbatą (nic tak dobrze nie smakuje jak herbata w górach), kanapki (nawet jeśli nasze wędrowanie będzie krótkie), czekoladę lub cukierki (pomogą nam odzyskać energię kiedy będziemy już bardzo zmęczeni i zmarznięci), zapasowe skarpetki (na wypadek gdyby przemokły nam buty, albo było nam zimno). Dobrze jest też mieć przy sobie latarkę (jeśli z jakiegoś powodu będziemy wracać po zmroku, powinniśmy jednak planować trasę w taki sposób, aby do schroniska dojść przed zmrokiem). Oczywiście najważniejszym niezbędnikiem wszystkich górskich podróży – tych małych i dużych jest telefon komórkowy, dzięki któremu w kryzysowej sytuacji (kiedy się zgubimy lub doznaliśmy urazu) powinniśmy dzwonić do GOPRu na nr alarmowy: 985 lub 601 100 300 można też ściągnąć bezpłatną aplikację „Ratunek” na swojego smartfona. Uważajmy również na szlakach, które miejscami mogą być oblodzone i przez to śliskie, dużym utrudnieniem w naszym bezpieczeństwie jest także mgła.

Zachowajmy szczególną ostrożność wychodząc w góry jesienią.
 

 Karpacz Hotel Halny - oferty promocyjne i pakiety
Karpacz Hotel Halny - oferty promocyjne i pakiety
Karpacz Hotel Halny - oferty promocyjne i pakiety
Karpacz Hotel Halny - oferty promocyjne i pakiety
Facebook
Karpacz Hotel Halny

Karpacz Hotel Halny ***

ul. Mickiewicza 10
58-540 Karpacz

tel./fax +48 (0) 75 761 93 63

tel.kom. +48 724 299 908

e-mail: info@hotelhalny.com.pl

Hotele Karpacz, Hotel Karpacz

hotel karpacz :  pokoje :  spa :  oferta hotelu :  cennik :  galeria hotelu :  atrakcje :  kontakt :  rezerwacja :  [ unikalnych odwiedzin: 1299162 ]
oferty promocyjne :  pakiety spa :  pakiety specjalne :  księga gości  : blog

design & hosting: vgt.pl

Hotel Halny *** Karpacz

noclegi, pokoje, restauracja i spa w Karpaczu

Hotel Karpacz Zaprasza