Hotel Karpacz Zaprasza
Karpacz Hotel Halny, spa w Karpaczu
Hotele Karpacz
Hotel Karpacz Spa - Hotel
Hotel Karpacz Spa - Pokoje
Hotel Karpacz Spa - Spa
Hotel Karpacz Spa - Oferta
Hotel Karpacz Spa - Cennik
Hotel Karpacz Spa - Galeria
Hotel Karpacz Spa - Atrakcje
Hotel Karpacz Spa - Księga gości
Hotel Karpacz Spa - Kontakt
Karpacz Hotel Halny, spa w Karpaczu
hotele Karpacz
Karpacz hotele
Karpacz spa
spa Karpacz
sylwester KarkonoszeKarpacz Hotel Halny Spa - Rezerwuj
Hotele Karpacz
Hotele Karpacz
Karpacz Hotel Halny, spa w Karpaczu
Karpacz Hotel Halny, spa w Karpaczu

Biegasz? Przyłącz się - Bieg do Kotła Łomniczki

Karpacz Hotel Halny *** zaprasza serdecznie wszystkich miłośników biegania na Bieg do Kotła Łomniczki, który odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 13 maja 2017. Bieg zacznie się o godzinie 11.00, start na ul. Olimpijskiej, przy wejściu na szlak czerwony im. Mieczysława Orłowicza.

Bieg do Kotła Łomniczki odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji POLSKA BIEGA. Wydarzenie ma charakter rekreacyjno-sportowy. Trasa biegnie przez Karkonoski Park Narodowy, a meta znajduje się w jednym z najpiękniejszych miejsc w Karkonoszach – przy schronisku PTTK „Nad Łomniczką”. Dystans całego biegu to 3 km, który można pokonać biegnąc, maszerując, uprawiając nordic walking lub po prostu spacerując. Impreza nie ma ograniczeń wiekowych, a udział jest bezpłatny. Zapisy będą prowadzone na starcie od godziny 10.00. Organizatorem tego eventu jest Gmina Karpacz.

Schronisko „Nad Łomniczką” to niewielki drewniany budynek, który został zbudowany nad potokiem Łomniczki, na wysokości 1002 m.n.p.m. Położony jest przy czerwonym szlaku, prowadzącym do Kotła Łomniczki, a następnie na Równię pod Śnieżką. Na początku stał w tym miejscu szałas myśliwski, potem powstała gospoda oraz ścieżka prowadząca w stronę Śnieżki. Jest to jedyne schronisko w tym rejonie, które posiada własną turbinę elektryczną. Obecnie schronisko to restauracja, która pomieści 50 turystów. Nie ma tu możliwości noclegu.

Kocioł Łomniczki to mierzący 300 m najgłębszy kocioł polodowcowy w Karkonoszach. Ma on kształt rozległej niszy, która podcina wschodnie zbocze Równi pod Śnieżką i północno-zachodnie zbocze Śnieżki. Wysokość ścian kotła wynosi 100 m, a jego dno znajduje się na wysokości 1100-1150 m.n.p.m. W zachodniej części kotła można zobaczyć system kaskad na Łomniczce, które tworzą Wodospad Łomniczki. Jest to najdłuższy ciąg kaskad po polskiej stronie Karkonoszy, bowiem mierzy 300 m.

Na ścianie kotła powstał symboliczny cmentarz, który upamiętnia tych którzy ponieśli śmierć w górach. Kocioł Łomniczki to jedno z obowiązkowych miejsc do odwiedzenia, bo jest jednym z najpiękniejszych w Karkonoszach.

Regulamin biegu: www.karpacz.pl

Hotel Karpacz Halny *** zachęca do wspólnego biegania!

 Karpacz Hotel Halny - oferty promocyjne i pakiety
Karpacz Hotel Halny - oferty promocyjne i pakiety
Karpacz Hotel Halny - oferty promocyjne i pakiety
Karpacz Hotel Halny - oferty promocyjne i pakiety
Facebook
Karpacz Hotel Halny

Karpacz Hotel Halny ***

ul. Mickiewicza 10
58-540 Karpacz

tel./fax +48 (0) 75 761 93 63

tel.kom. +48 724 299 908

e-mail: info@hotelhalny.com.pl

Hotele Karpacz, Hotel Karpacz

hotel karpacz :  pokoje :  spa :  oferta hotelu :  cennik :  galeria hotelu :  atrakcje :  kontakt :  rezerwacja :  [ unikalnych odwiedzin: 1259401 ]
oferty promocyjne :  pakiety spa :  pakiety specjalne :  księga gości  : blog

design & hosting: vgt.pl

Hotel Halny *** Karpacz

noclegi, pokoje, restauracja i spa w Karpaczu

Hotel Karpacz Zaprasza